Z satysfakcją informujemy, że 8 maja 2026r. Pani Prezes Emilia Gogała oraz Pani Sekretarz Anna Pilakowska podpisały umowę z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim na dofinansowanie modernizacji drogi wjazdowej na teren naszych działek.
To historyczny moment dla naszej społeczności- pierwszy raz w historii istnienia ROD „Świerszcza” udało się nam pozyskać skutecznie zewnętrzne dofinansowanie o tak znaczącej wartości- 45 000,00zł., co stanowi najwyższą możliwą kwotę w ramach programu.
To dofinansowanie to efekt wielu godzin pracy Zarządu i dowód na to, że nasz ogród dynamicznie się rozwija. Pozyskane środki zostaną w całości przeznaczone na wyrównanie i utwardzenie nawierzchni głównej drogi wjazdowej, co wyeliminuje problem zastoisk wody i błota po deszczach. Modernizacja wjazdu ułatwi poruszanie się pieszym i rowerzystom oraz wpłynie na estetykę i wizytówkę całego ogrodu.
Dzięki sprawnemu podpisaniu umowy, do prac przystąpimy w najbliższym możliwym terminie. O dokładnej dacie rozpoczęcia robót oraz ewentualnych utrudnieniach w ruchu będziemy informować z wyprzedzeniem na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej.
Ten sukces to efekt ciężkiej pracy Zarządu oraz dowód na to, że wspólnie możemy zmieniać nasz ogród na lepsze. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały nam w procesie przygotowania wniosku.
Zarząd ROD


